Kandidatuppsats i Colombia

Dagboksinlägg

Få uppdateringar via e-post

Fyll i ditt namn och e-postadress, så får du ett mejl varje gång någon av följande medlemmar uppdaterar sin resa.



Ladda ner texter och bilder

Resdagboken stängs 15 juni. Här kan du ladda ner dina bilder och texter på ett enkelt sätt om du önskar.

Ladda ner texter och bilder | Så här gör man

Obs! Vi har återigen öppnat PDF-funktionen med STOR reservation för att den är VÄLDIGT instabil. Vi erbjuder ingen support på PDF-funktionen utan hänvisar till de nya exportfunktionerna om den inte fungerar för dig. Klicka "Skriv ut resan" under boxen "Resfakta" för att testa.

Resenärer (1)

Resfakta

Kandidatuppsats i Colombia

21 februari 2012 - 17 april 2012
Avslutad resa
  • 461 bilder
  • 0 planerade platser
  • 3 länder
  • 8 inlägg
  • 3 besökta platser
  • Uppdaterad torsdag 5 april 2012

Vi är två blivande sjuksköterskor från Borås som ska skriva vår c-uppsats i Colombia. Följ med på vår resa!

Senaste kommentarer

  • Rose-Marie Andersson kommenterade tisdag 10 april 2012 Jakten på den försvunna stoltheten...

    Hej igen!
    Kul äventyr. Cirkus Maximum skulle nog vara intresserade av er.
    Nu är det nedräkning för fullt. Dagarna går fort och snart är ni hemma i skolarbetet i Borås.
    Ha det riktigt skönt och TAKE CARE!
    Kram Rose-Marie

  • yvonne Karlsson kommenterade torsdag 5 april 2012 Jakten på den försvunna stoltheten...

    Jaha då har ni varit på grisfest..ha ha komiskt. Inga vanliga resäventyr. Glad Påsk och Lycka till med ert arbete.
    Kram till er alla!

  • Kjell Kristiansson kommenterade torsdag 5 april 2012 Jakten på den försvunna stoltheten...

    Glad Påsk på Er!

    Ha det bra
    Kram Kjelle

  • Yvonne Karlsson kommenterade onsdag 28 mars 2012 Släktmiddag, Festival Vallenato, Girardot och ciclovía

    Spännande! Tack för att vi får följa er resa och allt som händer. jag har plockat en bukett tussilago som jag tänkte fresta med, så ni vill komma hem igen. Nu börjar nedräkningen på er hemresa. Här är en(Kajsa med) som börjar längta efter er. Kram vänner! Mami

  • SandraochSofia kommenterade måndag 26 mars 2012 Paco

    Hoppas ni mår bättre nu, annars får ni krya på er! Ja, vi har det bra :) Planer ändras hela tiden här och allt är så spontant, det kan vara både jobbigt och roligt. Motsatsen till Sverige! Ja, tror du menar San José för den dagen var nyss. Den firas, men jag vet faktiskt inte hur :P Det var så mycket annat här då, så vi firade den aldrig. Men det är en röd dag i alla fall och många är lediga. Oj, vad många tranor! Snart är det fint på Kinnekulle också :)

    Kramar till er båda!
    Sandrita